
Na današnjoj sjednici Županijske skupštine Vukovarsko-srijemske županije nezavisni županijski vijećnik Nikola Kajkić izrazio je otvoreno čuđenje i nezadovoljstvo zbog odluke da se Stjepanu Sučiću, unatoč njegovoj kontroverznoj prošlosti, 11. studenog povodom Dana Vukovarsko-srijemske županije uruči prigodna Nagrada za izniman doprinos u pronalasku osoba nestalih u Domovinskom ratu.
– Smatram potpuno neprihvatljivim da se ugledna županijska nagrada dodjeljuje osobi koja je kažnjavana zbog ozbiljnih prekršaja, uključujući obiteljsko nasilje, vrijeđanje i prijetnje policajcima, narušavanje javnog reda i mira, te oštećenje imovine unutar Policijske postaje Vukovar, zbog čega je i kazneno prijavljen – rekao je Kajkić koji je podvukao i ovo:
– Žao mi je što Odbor za dodjelu nagrada, u kojem se nalazi osoba koja osobno poznaje nagrađenika, nije temeljito provjerio njegovu biografiju. Time se ova nagrada degradira, a istovremeno šalje lošu poruku svim stanovnicima naše županije koje zastupamo kao vijećnici – poručio je Kajkić.
Naglasio je kako postoji mnogo zaslužnijih kandidata za ovu prestižnu nagradu te podsjetio da je Ministar hrvatskih branitelja Tomo Medved smijenio Sučića s mjesta državnog tajnika zbog njegovog neprimjerenog ponašanja.
– Unatoč svemu, županijski Odbor za dodjelu priznanja Vukovarsko-srijemske županije odlučio je dodijeliti nagradu upravo njemu. Svašta! – dodao je Kajkić koji je najavio da zbog svega navedenog orisustvovati svečanoj sjednici Županijske skupštine VSŽ, naglašavajući da smatra kako ovakva odluka šalje pogrešnu poruku građanima te da ne želi biti dio „priče koja nagrađuje nedolično i nasilničko ponašanje“.