
✍️ Ante JUKIĆ
U svakoj raspravi, bila ona živa ili virtualna, sudjeluje bar jedan koji sve zna i kojemu je sve jasno. Lijepo za njega, svakako, no problem je što svoje spoznaje sebično čuva za sebe. Kao, krene, otvori temu, ali onda slijedi:
„Ma, nema potrebe dalje, sve je jasno.“
Ili:
„Svi znamo o čemu se radi.“
Tko drma Gradom, tko je pokrao Cibaliju, tko je zamračio na ovom, tko na onom natječaju… Kako je to odradio, tko mu je pomogao. Te i još hrpa drugih tema, a jedno im je zajedničko – svi znamo o čemu se radi, nema potrebe dalje.
E, pa vidite, dragi sveznalci, nisu svi kao vi. Ima i onih koji ne znaju baš sve, koji, štoviše, znaju jako malo. I upravo zato pohode javne rasprave, kako bi nešto naučili. No, umjesto toga, dočeka iz zid. Svi, eto, sve znaju, pa nema potrebe govoriti.

Ima potrebe, itekako ima. Nemojte biti sebični, otvorite svoju škrinju i podijeliti spoznaje s običnim pukom. Naravno, ako zaista znate. Ako se iza ‘nema potrebe pričati, svi sve znamo’, zapravo ne krije – neznanje.
* Stavovi izneseni u kolumnama i komentarima su osobni stavovi autora i ne odražavaju nužno stav redakcije portala Budica.info.
