
✍️ Ante JUKIĆ
Iznenadio me jučerašnji pohod Partije i Možemovaca. Ništa protiv, dapače, neka svatko iznese što ima reći, ali oni mi nekako ne izgledaju prirodno u našem gradu. Baš str(a)še. Koliko god čudni, pa i naivni ponekad bili, Vinkovčani i Slavonci većinom ipak imaju nekakva životna uvjerenja, a ona su sušta suprotnost onome što SDP i Možemo! nude. Recimo to ovako, ne možeš kao vegetarijanac doći reklamirati svoje proizvode u sredinu u kojoj ljudi uglavnom jedu meso.

Pa čak i ako sve to nekako maknemo u stranu, i pokušamo se koncentrirati isključivo na gospodarstvo i ekonomiju, ponovno nam gosti nemaju puno toga ponuditi. Rezultati koje su ostvarili u dva mandata na čelu države (koju, ‘nota bene’, mnogi od njih nisu ni željeli) baš i nisu impresivni, a i sama činjenica kako su (samo) dvaput osvajali vlast dosta toga govori. Naime, kad su ti glavni politički protivnici, kako sam kažeš, nesposobni i korumpirani lopovi, kad država tone u siromaštvo, a ti svejedno u toj borbi konstantno ostaješ kratak, to je već razlog za ozbiljno preispitivanje.
„Ako ljudi usprkos svemu tome radije biraju lopove nego mene, kakav sam onda ja?“, zapitao bi se normalan čovjek. I točka!
No, nećemo više o budućem premijeru, SDP-u i Možemo!. Najvažnije je, ipak, da je njihov skup u pješačkoj zoni prošao u redu. Po takvoj vrućini i u tolikoj gužvi, vrlo lako su stvari mogle izmaknuti kontroli.
Ako je nastup ‘crvenih’ bio smiješan, što onda reći za reakciju ‘plavih’? Očekivanu, jer takav zicer nisu mogli propustiti. Ako mene pitate, pomalo nisko su udarili, nije u redu tako manipulirati fotografijama. Po ovoj koju je HDZ priložio, ispada kako je Pješačka bila prazna, a to je daleko od istine. Bila je prazna dvadesetak minuta prije početka skupa. Kad je on počeo, broj okupljenih višestruko se povećao, treba biti pošten i priznati.

Iako, barem tako kažu, fotografija govori više od tisuću riječi, prvi čovjek grada i GO HDZ-a nisu se zaustavili na njoj. Sve su zaokružili priopćenjem u kojem su predstavili Vinkovce onako kako ih oni vide, a usput bacili i koje obećanje za budućnost. Ne preostaje nam ništa drugo, nego im vjerovati. Ta nije da su već više od 30 godina neprekidno na vlasti u gradu, da veliku većinu tog vremena imaju vertikalu prema županijskoj i državnoj, pa da smo se već mogli uvjeriti u njihove sposobnosti.

Uglavnom, smiješno je gledati ovo prepucavanje, ali, ‘ajde, barem malo zabave za ovih vrućina. Koliko su Crveni relevantni u ovom gradu i koliko su Vinkovčani željni njihovog spašavanja, ne treba posebno naglašavati. No, Plavi su zadnji koji bi trebali likovati zbog toga. Ruku na srce, ne bi Pješačka bila krcata ni kad bi oni nešto organizirali. Naravno, ako ne računamo one koji bi se morali pojaviti po dužnosti ili iz koristi.
* Stavovi izneseni u kolumnama i komentarima su osobni stavovi autora i ne odražavaju nužno stav redakcije portala Budica.info.
