Jarmina dobila ulicu posvećenu herojima poginulim u Borovu Selu

Ploču s imenom Ulice Dvanaestorice redarstvenika svečano je otkrila Đurđica Rupčić, sestra Josipa Culeja, jednog od heroja poginulih tog tragičnog 2. svibnja 1991. godine 📸 Općina Jarmina

U sklopu obilježavanja Dana hrvatskih branitelja Općine Jarmina danas je svečano otvorena nova ulica koja nosi ime u čast 12 poginulih hrvatskih redarstvenika, koji su svoje živote položili u obrani domovine 2. svibnja 1991. godine u Borovu Selu.

Svečanost je započela okupljanjem obitelji poginulih, mještana te brojnih uzvanika kod Spomen-obilježja u središtu Jarmine. U znak trajnog sjećanja na sve pale i nestale hrvatske branitelje položeni su vijenci i zapaljene svijeće.

📸 Općina Jarmina

Nakon komemorativnog dijela programa, uslijedilo je svečano otvorenje novoimenovane ulice, čime je Jarmina odala trajnu počast hrabrim redarstvenicima čije je žrtva duboko utkana u temelje slobodne Hrvatske.

Stevo Culej, brat poginulog Josipa, općinski načelnik Jarmine Mario Matić, bivši načelnik PU vukovarsko-srijemske Stipo Rimac te vukovarsko-srijemski župan Ivan Bosančić 📸Općina Jarmina

Ovaj čin, istaknuto je prilikom obilježavanja, predstavlja trajni podsjetnik na njihovu hrabrost te obvezu budućim generacijama da čuvaju vrijednosti Domovinskog rata i zahvalnost prema svima koji su dali život za domovinu. Jedan od poginulih redarstvenika u Borovu Selu je i Jarminčanin Josip Culej.