
Večeras su u programu HRT-a stavove trebali sučeliti Ivan Bosančić i Nikola Kajkić, kandidati koji su prošli u drugi krug izbora za vukovarsko-srijemskog župana. No…
– Danas me kontaktirala novinarka vukovarskog dopisništva HRT-a te me obavijestila da je unaprijed dogovoreno snimanje za sučeljavanje otkazano. Preciznije, Bosančić je otkazao dolazak – napominje Kajkić, nezavisni kandidat kojega podupiru DOMiNO, MOST, BUZ i HSP.
– Uistinu mi je nejasno zbog čega Bosančić izbjegava otvoreno se predstaviti građankama i građanima VSŽ. Naime, to je njegova obveza kao kandidata koji građanima duguje odgovore na pitanja iz njegova programa, o viziji razvoja županije, ali i o dosadašnjim propustima u upravljanju Županijom od strane HZD-a i partnera. Smatram da je to doista neprimjereno, jer na taj način pravo na predstavljanje gubi i drugi kandidat – dodaje Kajkić te napominje:

– Ako doista postoji bilo koji razlog zbog kojeg se kandidat ustručava sučeljavati, ne postoji nijedan razlog da drugi kandidat ne dobije priliku izložiti vlastiti program i smjernice rada župana i Županije nakon što bi zadobio povjerenje građanki i građana VSŽ!

Ovakav čin HRT-a Kajkić smatra nekorektnim prema njemu, a Bosančićev postupak neodgovornim prema žiteljima Vukovarsko-srijemske županije.
– Pozivam sve da u što većem broju iziđu na drugi krug izbora za vukovarsko-srijemskog župana i svojim glasom biraju onoga kojeg žele na čelu VSŽ. A ne da župana bira manjina koja je zadovoljna ovakvim stanjem i brojevima po kojima je iz naše županije iselilo najviše ljudi, po kojima je naša županija gospodarski najnerazvijenija, županija u kojoj se dogodila najveća malverzacija i pljačka u RH, a radi se o Plinari istočne Slavonije, županija u kojoj je najniža prosječna mirovina, županija koja je prosječno najstarija, županija u kojoj je u zadnjem desetljeću zabilježeno 7.600 učenika manje upisanih u osnovne i srednje škole… Mogao bih unedogled nabrajati, nemamo se baš čime pohvaliti taman da to i želimo! – zaključio je Kajkić.
