POZIV RAZOČARANIMA Nikola Kajkić: Tko će, ako ne mi?

Nikola Kajkić FOTO: Damir Begović

Nikola Kajkić, nezavisni kandidat za vukovarsko-srijemskog župana kojeg podupiru četiri stranke (DOMINO, MOST, BUZ i HSP), ušao je u drugi krug lokalnih izbora (13.069 glasova, odnosno 21,27%). Ondje ga 1. lipnja očekuje ogled s Ivanom Bosančićem. Nakon nedjeljnog „prvog poluvremena” Kajkić se obratio javnosti priopćenjem koje prenosimo integralno i u cijelosti:

Poštovane sugrađanke i sugrađani Vukovarsko-srijemske županije!

Prvi krug izbora je iza nas – ali ono što smo ja i moj tim dobrih i vrijednih ljudi zajedno postigli, to ostaje. I neka nam odmah svima bude jasno: napravili smo odličan rezultat.

Ako povučemo paralelu s 2021. godinom – mi smo ti koji su rasli. Više glasova, više podrške, više ljudi koji vjeruju da ova županija može drugačije. I to nismo dobili uz reklame, uz šatoraške mise ni uz šefove s dva mobitela, nego uz rad na terenu, lice u lice, čovjeka po čovjeka, kuću po kuću, mjesto po mjesto smo obilazili bez stranačke infrastrukture… molili i tražili Vaše povjerenje!

Kad pogledamo koaliciju koju predvodi HDZ ili kobasica koalicija, oni su na skoro identičnom broju glasova kao prije četiri godine. Što to govori? Da imaju svoju vjernu vojsku, svoju stranačku mašinu, tih 27.000 ljudi koji bez razmišljanja skidaju gaće pred tzv. veličinama iz HDZ-a, raznim kumrovečkim poltronima kojima je osnovno zanimanje Ministar ili predsjednik sabora! A narod… narod i Slavonija su im nebitni!

Ali znate što? Mi ne skidamo ništa.

Mi ne klečimo pred moćnima, mi hodamo uspravno i ne odustajemo. 

Jer psovke, svađe i bijeg nisu opcija kod nas bila niti 1991, a neće biti ni danas… Zapamtite to!!

Rezultat koji smo napravili pokazuje da imamo temelj. Da imamo strast, vjeru i ono najvažnije – ljude, imamo podršku običnog građanskog puka! To je naša snaga, naša koalicija i naša obveza da u drugom krugu odnesemo sa svima Vama pobjedu, koja će nam svima jamčiti bolje i pravednije društvo, društvo bez korupcije, nepotizma, davanja poslova kroz provizije i mito!!

Kad sagledate sve, nas dvadeset i pet volontera je skupljalo potpise, dijelilo letke po cijeloj županiji i napravili smo pomak koji se osjeti. 

Nisam i neću dopustiti da nam neke stranačke propalice koje su na plaći lokalnih direktorskih firmi, pročelnici, zamjenici, izmišljeni savjetnici kažu da to nije ništa! Mi smo to za razliku od njih činili iz ljubavi za promjenom u našoj županiji, dok oni to čine iz interesa da sačuvaju svoj uhljebnički status, plaću od 2500-3500 eura, za čega? Pa za nerad, i sve to na teret poreznih obveznika…. E tu je ta razlika, to je ono što trebamo promijeniti!

To je prije svega razlika između poštenih i nepoštenih, odnosno to je dokaz da mali, uporni i pošteni mogu pomaknuti stvari, ali za to nam treba podrška i onih koji su ostali sjediti kući, smatrajući da ne mogu ništa promijeniti!! Možete i morate….

Sad je trenutak svih nas da okrenemo glave onih koji su spuštene, svih razočaranih, raseljenih, svima onima koji misle da je sve bilo uzalud, da se 30 godina ništa ne mijenja, da ne vrijedi izaći.

Vrijedi. I zbog njih ćemo svi zajedno dići glas još jače, to zaslužuje svaka žrtva u domovinskom ratu, svaki prognanik i porušena kuća u ratu, svaki poljoprivrednik i umirovljenik koji su svojim marljivim radom gradili ono što oni danas pljačkaju i uništavaju… Shodno tome opravdano vas pitam tko će, ako mi svi zajedno nećemo?

Zato Vas sve sada pozivam i molim, ništa nije gotovo, ne nasjedajte na te kumrovečke trikove i političke floskule, razmislite, odmorite, naspavajte se, napunite baterije. Ali 1.6.2025 kad se vratimo – vratimo se uzdignute glave. Ne zbog ponosa, nego zbog odgovornosti. Mi nemamo mecene, mi imamo istinu. A istina na kraju uvijek pronađe svoj put! Mi nemamo alternativu u vidu drugog zavičaja, ovo je naš dom, gradimo ga onakvog kakvog zaslužujemo svi zajedno.

Hvala vam svima, koji ste u nedjelju 18. svibnja 2025 godine izašli na izbore, posebno Hvala Vama koji ste odabrali mene kao Vašeg kandidata, Hvala Vam svima na svakoj minuti, na svakom razgovoru, i podrški koju ste mi ukazivali tijekom kampanje…

Idemo dalje. Za drugo lice županije. Za drugo lice politike. Idemo dalje do pobjede Za sve nas!

Zapamtite, da županiju promjene ne može donijeti netko tko je istu pljačkao zadnjih 30 godina, tko je ovu županiju doveo na rub ponora gospodarski najnerazvijenija županija u EU smo, najraseljenija ili najiseljenija županija u EU smo, populacijski najstarija i županija s najvećom stopom nestanka učenika u osnovnim i srednjim školama… Za to su krivi oni koji su dobili nedavno 27.000 glasova, i opet ste ih nagradili! Pitamo se zašto, zašto??

Ako i ti doista smatraš da je ovo do sada dobro, 1. 6. 2025 biraj isto, ako smatraš da to nije dobro – imaš zasigurno alternativu!

A to je svakako Nikola Kajkić za župana.

Neka nam živi jedna i jedina Domovina Hrvatska, neka nam živi naša Slavonija!”