
U sklopu obilježavanja Dana hrvatskih branitelja Općine Jarmina danas je svečano otvorena nova ulica koja nosi ime u čast 12 poginulih hrvatskih redarstvenika, koji su svoje živote položili u obrani domovine 2. svibnja 1991. godine u Borovu Selu.
Svečanost je započela okupljanjem obitelji poginulih, mještana te brojnih uzvanika kod Spomen-obilježja u središtu Jarmine. U znak trajnog sjećanja na sve pale i nestale hrvatske branitelje položeni su vijenci i zapaljene svijeće.

Nakon komemorativnog dijela programa, uslijedilo je svečano otvorenje novoimenovane ulice, čime je Jarmina odala trajnu počast hrabrim redarstvenicima čije je žrtva duboko utkana u temelje slobodne Hrvatske.

Ovaj čin, istaknuto je prilikom obilježavanja, predstavlja trajni podsjetnik na njihovu hrabrost te obvezu budućim generacijama da čuvaju vrijednosti Domovinskog rata i zahvalnost prema svima koji su dali život za domovinu. Jedan od poginulih redarstvenika u Borovu Selu je i Jarminčanin Josip Culej.
