
U Osijeku je održano 1. kolo kvalifikacija za Kup i prvenstvo Hrvatske u muškoj sportskoj gimnastici za regiju Istok, na kojem su gimnastičari GK Hrvatski sokol Vinkovci uspješno otvorili novu natjecateljsku sezonu.
Vinkovački klub nastupio je s dva juniora u slobodnom programu i tri kadeta u obaveznom programu, a ostvareni su vrhunski rezultati. Juniori Patrik Kordić i Roko Maslać osvojili su ekipno prvo mjesto, dok je u pojedinačnoj konkurenciji Kordić bio zlatni, a Maslać srebrni.
U kategoriji kadeta, Vinkovčani su također ekipno zauzeli prvo mjesto; pojedinačno je Ivan Podhorski osvojio srebro, Alen Carić broncu, dok je Ante Lasić, kojemu je ovo bilo prvo natjecanje nakon godinu dana treninga, završio na četvrtom mjestu.
Uz gimnastičare je bio trener Tomislav Gudek, dok je na natjecanju sudio i Marko Simon. Čestitke svima!