
Članice Udruge Vinkovačke veslačice sudjelovale su na Kupu Đakova, gdje su upisale svoj treći nastup na ovom natjecanju te još jednom predstavile svoj grad, udrugu i rijeku Bosut. Ovogodišnji nastup završile su na posljednjem, osmom mjestu, no ističu kako su uvjeti bili izrazito zahtjevni.
– Bili su stvarno teški uvjeti, velika vrućina, a uza sve to imali smo i tehnički problem s kormilom koji nas je poprilično usporio. Ipak, izveslali smo tih 5 kilometara na jezeru Jošava. Bolje da nam se problem dogodio sada nego na nadolazećem Maratonu lađa na Neretvi na kojem ćemo nastupiti početkom kolovoza – pomalo razočarano nas je informirala iskusna kormilarka Jadranka Pažin, inače i predsjednica Udruge Vinkovačke veslačice.

Već ove nedjelje očekuje ih novi izazov na Bosutskim danima u Andrijaševcima, gdje će sudjelovati u natjecanju čikli – tradicijskih drvenih plovila ravnoga dna – s četiri veslačice. Zanimljivo, za prvo mjesto osigurana je primamljiva nagrada – kulen!
